Brudziński podpadł Giertychowi. Został zgaszony ciętą ripostą mecenasa!

Rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję, aby 10 kwietnia o godzinie 8:41 w ramach upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej, we wszystkich województwach w naszym kraju pojawił się dźwięk syren alarmowych. Informacją tą podzielił się na swoim Twitterze także Joachim Brudziński. W sekcji komentarzy znaczna część internautów uznała pomysł PiS za nietrafiony, na co również zareagował polityk. Na jego wpis ostro odpowiedział popularny mecenas Roman Giertych.

Wszyscy szanujemy i rozumiemy traumę ukraińskich uchodźców, dlatego MSWIA odpowiednio wcześnie informuje naszych ukraińskich przyjaciół o powodach włączenia syren w godzinę największej tragedii jak dotknęła nasz Naród po #2WŚ” – napisał Brudziński na Twitterze. Po fali niepochlebnych temu pomysłowi komentarzy dodał kolejny. „Niestety wiele osób, w tym politycy, dziennikarze którzy najchętniej zapomnieliby o tej tragedii już atakuje, że upamiętnianie tej tragedii w godzinę katastrofy to działania niepotrzebne. Judasz tez miał za złe Jezusowi, że pozwolił wylać niewiastom olej na swoją głowę i stopy🤷‍♂️” – oznajmił.

Gdyby Szanowny Pan Poseł zamiast nakładać kapcie na zmęczone nogi Wodza poczytał trochę Ewangelię, to wiedziałby że namaszczenia Jezusa dokonała Maria, siostra Łazarza, a nie jakieś niewiasty. Ciekawe jest, że w waszych głowach katolicyzm zaczyna się mieszać z kultem smoleńskim” – odpowiedział na wpis polityka Giertych. Po chwili dodał kolejny. „Dzisiaj Joachim Brudziński zrównał obchodzenie rocznicy śmierci Lecha Kaczyńskiego z obchodami rocznicy śmierci Jezusa Chrystusa (czyli Wielkim Piątkiem). Oni mają jednak zrypane pod kopułą. Rodzi się jakaś nowa religia katolicko-smoleńska” – kontynuował.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Radio ZET, youtube/Tomasz Lis.
Źródło: twitter.com/jbrudzinski, twitter.com/GiertychRoman