Budka był gościem programu w radiowej Trójce. Zaorał stację na antenie i opuścił studio!

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka był gościem programu „Salon Polityczny” emitowanym na Trójce. Radio to jest obecnie pod ogniem krytyki w związku z oszustwem związanym z piosenką Kazika: „Twój ból jest lepszy niż mój”. Wygrała ona bowiem głosowanie, które potem zostało uznane za nieważne. Afera poskutkowała rezygnacją z pracy niektórych dziennikarzy wspomnianej rozgłośni. 

Pani redaktor, szanowni państwo, ja chciałbym zacząć od jednej bardzo ważnej rzeczy. Otóż w ostatnich dniach wokół Programu III Polskiego Radia powstało wiele kontrowersji. Ja w tym miejscu chciałem się solidaryzować ze wszystkimi dziennikarzami, którzy swój zawód wykonują rzetelnie, bez względu na to jaka opcja nie byłaby przy władzy.[…] Nie zgadzam się na powrót cenzury, nie zgadzam się by nie dziennikarze, ale ludzie odpowiedzialni za kierowanie Polskim Radiem dopuszczali się takich rzeczy. Trójka była, jest i chciałbym, żeby pozostała wielką wartością również w moim sercu” – mówi przewodniczący PO.

Dzisiaj jest czas na to, by powiedzieć absolutnie stop metodom, które niszczą Polskie Radio, stop metodom, które są niegodne, które właśnie powodują, że być może to pani redaktor dostanie później polecenie ocenzurowania jakiejś wypowiedzi. Dlatego w geście solidarności z tymi, którzy odeszli z Polskiego Radia, którzy rzetelnie, tak jak pani redaktor, pracują w Polskim Radiu, dzisiaj nie będę mógł wziąć udziału w tej audycji. Ciemny czas dla Trójki minie. Wierzę w to, że ludzie, którzy niszczą dzisiaj Trójkę, nie mówię o dziennikarzach, mówię o kierownictwie, politykach tej władzy, odejdą i wówczas będziemy mogli normalnie rozmawiać” – zakończył, po czym opuścił studio.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Polskie Radio
Źródło: wiadomosci.wp.pl