Były prezes TK zaorał Krystynę Pawłowicz. Profesor Rzepliński odpalił bombę, oberwało całe PiS!

We wtorek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata z udziałem premiera Polski, Mateusza Morawieckiego na temat praworządności w Polsce, w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Debata szeroko komentowana była w sieci przez środowiska zarówno lewicowe, jak i prawicowe. Jedną z osób, która na bieżąco komentowała sytuację w PE była sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Krystyna Pawłowicz.

Komentarze zamieszczane w sieci, głównie na Twitterze, przez Krystynę Pawłowicz były na tyle kontrowersyjne, że zareagować na nie postanowił były prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Rzepliński. Najgłośniej zrobiło się o jej wpisie, w którym stwierdziła, że Polska powinna „wycofać się z tego interesu”. „Wycofajmy się z tego interesu.Nie ma dla PL kasy,PL nie ma długu” – napisała wówczas. Dla „natemat.pl” wywiadu udzielił wspomniany wcześniej prof. Rzepliński. Na wpis Pawłowicz odpowiedział w stanowczych słowach: „Jednozdaniowy komentarz w tej sprawie: Pani Pawłowicz jako urzędująca sędzia Trybunału Konstytucyjnego po prostu nie ma prawa wypowiadać się na ten temat„.

Zapytany o wtorkową debatę w PE dotyczącą praworządności w naszym kraju powiedział, że według niego „nie ma w Polsce debaty w tej sprawie”. Następnie wbił szpilę rządzącym politykom. „Pan premier być może bezpośrednio wykonywał polecenia swojego podwładnego wicepremiera, a być może głosił różne poglądy, żeby po prostu zasłużyć na pochwałę u swojego zastępcy.[…] Tylko skończony osioł głosi, że ktoś nam coś w Unii narzuca. Wszystkie akty prawne Unii Europejskiej, począwszy od rozporządzeń, są rezultatem czasami długich prac ustawodawczych – w samej Brukseli oraz w stolicach państw UE. To nie jest prawo narzucone z zewnątrz i takie manifestacyjne ignorowanie tego prawa jest po prostu nie na miejscu i wbrew strategicznym interesom Rzeczpospolitej” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Suwerenna Myśl, youtube/Onet News
Źródło: natemat.pl