Chcesz, aby Owsiak dalej kierował WOŚP? Koniecznie podpisz petycję i udostępnij!

Dziś po południu minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który wczoraj został ugodzony nożem przez 27-letniego mężczyznę. Nie udało się wygrać z tym wszystkim, co dotknęło prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zmarł niedawno – powiedział.

Chwilę później całą Polskę obiegła kolejna smutna wiadomość. Jurek Owsiak złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyOsobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu. Fundacja będzie dalej funkcjonowała – przekazał na specjalnie zwołanej konferencji. Działach charytatywny dodał również, że powodem złożonej rezygnacji jest przede wszystkim sytuacja, w jakiej znajduję się Polska. Fundacja WOŚP jest pięknym dziełem, które pomogło wielu ludziom, ale nie godzę się na tego typu zachowania. Jeśli mnie nie będzie, to może tym wszystkim szaleńcom będzie łatwiej – dodał.

Decyzja Jerzego Owsiaka jest komentowana niemal przez wszystkich. Wielu internautów, jak i znanych osób nie może pogodzić się z jego decyzją. Liczne apele oraz słowa wsparcia dla Owsiaka zalały dziś polski internet. Chłopie, weź to jeszcze przemyśl zaapelował między innymi Szymon Hołownia. Portal Pikio.pl przygotował petycję, w której zachęca, wszystkich sympatyków założyciela WOŚP o jej podpisanie i pokazanie mu na jak ogromne wsparcie może liczyć. Znajdziecie ją klikając tutaj.

Źródło: dziennikbaltycki.pl, Pikio.pl
Foto: Onet News screen