Cimoszewicz pogrążył prezydenta Dudę na antenie TOK FM! „Będzie uciekał z pałacu”

COVID-19, szerzej znany pod nazwą “koronawirus” zbiera śmiertelne żniwo. Na ten moment w Polsce Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że zarażonych jest 5341 osób, z czego 164 z nich zmarło. Promyk nadziei na poprawę sytuacji daje to, że blisko 300 osób wyzdrowiało. Wciąż niepewne są losy wyborów prezydenckich, które planowo odbyć się mają 10 maja. Jednym z pomysłów Prawa i Sprawiedliwości na ich przeprowadzenie są wybory korespondencyjne.

Do obecnej sytuacji w kraju odniósł się Włodzimierz Cimoszewicz, który był gościem na antenie radia TOK FM. Polityk, odnosząc się do przeprowadzenia wyborów prezydenckich, nie szczędził gorzkich słów pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy. Bardzo mu się dziwię. To jest chyba efekt jakiegoś oszołomienia. On nie panuje nie tylko nad sytuacją, ale nad sobą. Być prezydentem wybranym w takim trybie, w taki sposób, w takich okolicznościach, to po prostu hańba – powiedział. Jego zdaniem w Polsce może dojść do ostrego konfliktu politycznego, który może poskutkować dramatycznymi wydarzeniami, jakich Polska nie widziała od dawna.

Ja bym nie wykluczył i takiego scenariusza, w którym on w pewnym momencie będzie musiał uciekać z Pałacu Prezydenckiego. Niech sobie przypomni historię Wiktora Janukowycza. Co prawda Polacy do tej pory nie zachowywali się aż tak radykalnie, ale nic nie jest wykluczone wtedy, kiedy cierpliwość społeczeństwa zostanie tak brutalnie pogwałcona – stwierdził Cimoszewicz. Były premier dodał również, że Duda jako prezydent ma obowiązek myśleć o zdrowiu Polaków. Jeżeli on o tym nie myśli, a myśli tylko o kolejnych pięciu latach prezydentury, to znaczy po prostu, że jest człowiekiem niegodziwym – zakończył.

Źródło: dorzeczy.pl, wprost.pl
Foto:  YouTube.com 24 godziny online, BBC News screen