Cimoszewicz miażdży Dudę. Po tych słowach jest na ustach wszystkich Polaków!

Były premier naszego kraju, Włodzimierz Cimoszewicz był gościem programu „Fakty po faktach”. Powszechnie wiadomo, że obecny prezydent naszego kraju, Andrzej Duda nie zbiera wysokich notowań, jeśli chodzi o to, jak realizuje pracę na tym stanowisku. Wygarnąć postanowił mu wcześniej wspomniany Cimoszewicz, który skierował do Dudy kilka niepochlebnych określeń.

Prowadzący „Fakty po faktach” zapytał byłego premiera, czy tryb przyśpieszony dezawuuje Trybunał. „Oczywiście, że nie. Pamiętajmy, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej składa się z profesjonalistów najwyższej próby. To najwybitniejsi prawnicy wydelegowani przez państwa członkowskie i dotychczasowa praktyka tej instytucji, mająca już kilkadziesiąt lat, dowodzi, że oni nie angażują się w żadne spory, w żadne konflikty polityczne wewnątrz państw członkowskich” – odpowiedział stanowczo Cimoszewicz.

Cała ta konstrukcja zaproponowana przez pana Dudę jest wypowiedzią czysto polityczną, w gruncie rzeczy nie do zaakceptowania, bo zawiera w sobie zapowiedź ewentualnego lekceważenia, odrzucania orzeczenia czy też stanowiska zajętego przez ETS” – dodał. Tutaj zaczął się atak na Dudę. Prowadzący zapytał, dlaczego ciągle mówi pan Duda, a nie prezydent. „Jakoś nie bardzo mu przechodzi przez gardło. […] Wykonuje swoje powinności w sposób niedopuszczalny. Jest pierwszym naruszającym konstytucję, której powinien być strażnikiem” – stwierdził ku zaskoczeniu widzów.

Czytaj dalej

Źródło: tvn24.pl
Foto: youtube/Elżbieta Subocz, youtube/Newsweek Polska