Co tam się wydarzyło?! Szokujące zachowanie Morawieckiego uchwycono na kamerach

Sieć obiegło nagranie, które szybko podbiło sieć. W trzecią rocznicę śmierci Jana Olszewskiego na uroczystości w Warszawie pojawiło się wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Kontrowersje wzbudziła jednak reakcja premiera Mateusza Morawieckiego na widok Antoniego Macierewicza. Sytuację uchwyciły kamery telewizyjne TVP, po czym szybko zmieniono kadr. Premier wyglądał bowiem na mocno zdenerwowanego.

Nie wiadomo jaka była przyczyna tak wyolbrzymionej reakcji premiera naszego kraju. Portal „natemat.pl” postanowił więc sięgnąć po opinię eksperta do mowy ciała, Maurycego Seweryna. „W pierwszej sekundzie tego nagrania ewidentnie widać mało ciekawą wizerunkowo pozycję dla pana Morawieckiego, ponieważ ma tzw. pochylenie głowy i wilcze spojrzenie. To łączy się w coś, co Amerykanie nazywają „B***ch Face”, czyli brzydki wyraz twarzy. Wygląda na złego, pochmurnego, nadąsanego. Dodatkowo jest to połączone z nabraniem powietrza w usta. On po prostu jest znudzony, a jednocześnie zakręcony we własnym świecie. W tym momencie premier myśli o czymś innym, nudzi się i nie jest zadowolony z tego, że tam jest” – mówi ekspert.

Natomiast został z tego wyrwany, co widać dokładnie w 3 sekundzie materiału. Premier szeroko otwiera oczy, unosi brwi, co jest sygnałem mówiącym „O co ci chodzi”. Antoni Macierewicz przerwał ten proces wewnętrznego niezadowolenia, więc premier zareagował jak na nagraniu. Premier wrócił gałkami ocznymi do pozycji, jaką przyjmował wcześniej. Zajęło mu to około pół sekundy. To był ten czas, którego on potrzebował, aby się zastanowić, jaką reakcję powinien zastosować. Czy ma zignorować pana Macierewicza, czy się z nim komunikować. Wybrał drugą opcję, więc w ostatnich sekundach premier Morawiecki przesuwa ciało w stronę starszego gentlemana, mimo że zajmuje wyższą pozycję niż on” – tłumaczy Seweryn. Nagranie, o którym mowa, można obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/Barejabytego
Źródło: natemat.pl, facebook.com/Barejabytego