Co za riposta! Organizatorzy Marszu Równości odpowiedzieli Błaszczakowi

Mariusz Błaszczak był ostatnio gościem programu „Rozmowy Niedokończone”, który jest emitowany, na antenie telewizji TV Trwam. Głównym tematem rozmów był marsz równości, który odbył się w ubiegłą sobotę w Poznaniu. Polityk nazwał całą akcję „paradą sodomitów”, czym wywołał niemały skandal. 

Przypomnijmy, że organizatorem całego wydarzenia była Grupa Stonewall. I właśnie jeden z członków stowarzyszenia Mateusz Sulwiński postanowił odpowiedzieć na skandaliczne słowa szefa MON: Są absolutnie skandaliczne i kuriozalne. Nie rozumiemy w jakim państwie w 2018 roku minister rządu zwraca się do kilku milionów obywateli per “sodomici”. To jest absurd. W tej wypowiedzi uderzające jest też stawianie jakiejś wymyślonej granicy między społecznością LGBT a Polakami. Tak jakbyśmy byli jakimś obcym elementem, przybyszami z zewnątrz. – zaczął.

Nie interesuje mnie, co pan minister miał dokładnie na myśli. Te słowa tak czy inaczej są niedopuszczalne. Najbardziej dziwi nas to, że minister odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo zupełnie ignoruje to, jak wyglądał początek Marszu Równości. Wyglądał tak, że setka zamaskowanych osób starała się nas zablokować. – dodał.

Źródło: natemat.pl
Foto: YouTube.com Radio Maryja screen, TV Trwam