Duda dostał list od kobiety, której matka choruje na raka. Jej słowa chwytają za serce, musi to przeczytać każdy!

W piątek 6 marca prezydent Andrzej Duda oficjalnie podpisał projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej. W związku z nią w 2020 roku 2 miliardy złotych przekazane zostaną na Telewizję Polską oraz Polskie Radio. To jednak nie wszystko bowiem w latach 2021-2024 przekazane zostanie kolejne 8 mld zł. Opozycja pieniądze te przekazać chciała na onkologię. Córka kobiety chorej na raka napisała wzruszający list do prezydenta Andrzeja Dudy.

Kobieta po prawej stronie ekranu to Moja Mama. W zeszłym roku przez 7 miesięcy walczyła na oddziale onkologicznym. Mężczyzna po lewej stronie ekranu to Mój Tata który cały czas był przy Niej. We wrześniu po tych 7 miesiącach, cierpienia, operacji, chemio i radioterapii.. WYGRAŁA! Poczułam ulgę i wdzięczność. Minęły 3 tygodnie.. tyle trwała Nasza radość. Mój Tata wyszedł do pracy, a po dwóch godzinach klękałam przy worku w którym leżało Jego ciało. Umarł.Po cichu.Bez pożegnania” – pisze.

Człowiek SKAŁA- odszedł. Paradoks prawda? Nasza żałoba trwa, czas tu nic kompletnie nie zmienia. Pytam codziennie..Gdzie jesteś? Mój Tata nie wraca, ale wrócił kto inny. Potwór- Nowotwór. Ale jesteśmy spokojni, bo dzięki jednemu podpisowi ogromne pieniądze które mogły trafić do osób walczących na oddziałach onkologicznych, trafiły na rozrywkę w TVP która umili Nam kapanie chemii do żył mojej Mamy. Brawo Panie Prezydencie. My rodziny osób chorych na nowotwór jesteśmy wdzięczni i podziwiamy Pana poczucie humoru. DZIEKI!” – zakończyła.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: facebook.com/alicja.kubow.3