Czarne chmury nad Czarnkiem. Znana profesor idzie do sądu, nie popuściła mu tych słów!

Profesor Barbara Engelking to psycholog, socjolog oraz kierownik wydziału w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. W kwietniu 2023 roku pojawiła się ona w roli gościa na antenie TVN24, gdzie w programie „Kropka nad i” udzieliła wywiadu. Ten wzbudził wówczas ogromne kontrowersje. Wywołał gniew u Przemysława Czarnka, który pokusił się na skrytykowanie profesor w trakcie kilku swoich następnych wystąpień. Dziś media obiegła informacja, iż prof. Engelking pozwie go do sądu.

To jest skandal i bezczelność nieprawdopodobna tej pani. Zresztą nie pierwszy raz.[…] Na pewno będę rewidował swoje decyzje finansowe, bo nie będę finansował na większą skalę instytutu, który utrzymuje tego rodzaju ludzi, którzy po prostu obrażają Polaków” – to jedna z jego wypowiedzi, w której groził zmniejszeniem finansowania Instytutowi. Dyskredytował on także dorobek badaczki. Profesor wraz ze swoimi prawnikami uznała, iż te wypowiedzi naruszają jej dobra osobiste, dlatego wystosowano najpierw wezwanie do przeprosin, na które miał tydzień.

Miały się one odbyć w południe przed Pałacem Staszica, jednak nigdy nie zostały zrealizowane. Wczoraj, tj. 21 sierpnia, minął termin przeznaczony na ich wystosowanie. Jak przekazała Patrycja Rejnowicz-Janowska, prawnik prof. Engelking, dzisiaj do Sądu Okręgowego w Warszawie trafi przygotowany już pozew. Jak czytamy na portalu TOK FM: „będzie on zawierał żądanie przeprosin (w takiej samej formie jak w wezwaniu), ale nie tylko. Badaczka będzie się również domagać wpłaty określonej kwoty na cel społeczny„. Sama profesor także wypowiedziała się na łamach portalu. „Chociaż wcale nie palę się do procesowania, uważam to za swój obywatelski obowiązek” – skomentowała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/polsatnews.pl
Źródło: tokfm.pl