Czarnecki przekroczył wszelkie granice. Zaatakował Gersdorf na żywo!

W programie „Woronicza 17” w TVP Info w roli gościa wystąpił dziś między innymi Ryszard Czarnecki. Jego skandaliczne zachowanie obiega dziś cały internet. Podczas nadawania na żywo polityk postanowił ostro skrytykować Małgorzatę Gesdorf. Rozmówcy komentowali jej wypowiedź w niemieckim Karslruhe.

W piątek w niemieckim mieście Karslruhe, Małgorzata Gesdorf wygłosiła przemówienie, o którym mówiły media w całej europie. Mówiła o obecnej sytuacji politycznej w Polsce, narzekając na obecną władzę. Powiedziała również, że „prawnikom nie wolno milczeć w obliczu zła, które zostało wyrządzone polskiemu wymiarowi sprawiedliwości przez ustawy uchwalone w ciągu ostatnich dwóch i pół roku”. Dziś w programie „Woronicza 17”, Ryszarda Czarneckiego ostro poniosło i powiedział coś, za co powinien przeprosić.

Porównał on I prezes SN do Wojciecha Jaruzelskiego. Gersdorf jak Jaruzelski prosi o ingerencję w polskie sprawy. To jest skandal, wyjątkowo obrzydliwe zachowanie, bo nawet ta pani nie uznaje demokratycznego wyboru do Sejm i prawa Polaków do zmiany sądownictwa, mimo że sędziowie kradną i mają odurzającą przeszłość, to jeszcze jeździ do Niemców – stwierdził. Mało tego, uważa on, że wykład Gesdorf o polskiej polityce to donosicielstwo. Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku, ale donosicielką w stanie aktywnym. Taka tradycja sięga średniowiecza, błagali wtedy także Niemcy o posiłki zbrojne, „żeby było, tak jak było”. Reforma sądownictwa jest zgodna z wolą Polaków – powiedział ściągając na siebie falę hejtu.

Źródło: dorzeczy.pl
Foto: twitter.com/tvp_info