Czarnek się doigrał! Trzaskowski wbił go w ziemię, apel prezydenta Warszawy obiega sieć

Obecny minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, nie cieszy się pozytywną oceną swojej pracy przez dużą część Polaków. Jego decyzje krytykują nawet nauczyciele oraz uczniowie. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, za pośrednictwem swojego Facebook’a skrytykował kontrowersyjną tzw. ustawę „lex Czarnek” oraz zaprezentował apel do rządu Prawa i Sprawiedliwości o jej odrzucenie.

Pandemia uderzyła we wszystkie dziedziny życia. A szczególnie mocno ucierpiała edukacja. Odpowiedzialny rząd robiłby teraz wszystko, by przygotować szkoły na czas po pandemii, zapewnić uczniom wsparcie. A rząd PiS? Forsuje #LexCzarnek – kolejną falę partyjniackiej centralizacji.
Ten projekt to odbieranie wpływu na szkoły tworzącym je na co dzień ludziom – nauczycielom, rodzicom, uczniom. To także kolejne ograniczenie kompetencji samorządów. A wszystko to na rzecz partyjnych nominatów. 4 stycznia #LexCzarnek po raz trzeci wraca do sejmowych komisji.
Szkoła ma być wolna, nie partyjna. Dlatego samorządy są solidarne w sprzeciwie wobec #LexCzarnek. Apelujemy do parlamentarzystów o odrzucenie tego szkodliwego projektu!
Wolna Szkoła #WolnaSzkoła Tak Dla Polski – Ruch Samorządowy Unia Metropolii Polskich
” – napisał prezydent Warszawy, dołączając do swojego wpisu skan apelacji, który można zobaczyć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/polsatnewspl, youtube/TVP Info
Źródło: facebook.com/rafal.trzaskowski