Czarnek uderzył w posła PO przy mównicy Sejmowej. Ten odpowiedział mu w mistrzowskim stylu!

Kilka dni temu w Sejmie odbyła się gorąca debata. Zawrzało, gdy do mównicy podszedł, minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Wziął on na swój celownik poznańskiego posła Platformy Obywatelskiej, Rafała Grupińskiego. To właśnie on uzasadniał wniosek o odwołanie Czarnka z piastowanej przez niego obecnie pozycji. Jak stwierdził: “przyjęliście zasadę, że musicie mieć wroga, by utrzymać obywateli w poczuciu zagrożenia“. Uważa także, że powołanie Czarnka na ministra spowodowało zaostrzenie wojny ideologicznej.

Przy mównicy Sejmowej skierował w jego kierunku kilka ostrych słów sam Czarnek. “Wy, tam w Poznaniu, chcecie seksualizować dzieci i wpuszczać organizacje, które je demoralizują. My, jako państwo, mamy konstytucyjny obowiązek chronić dzieci przed demoralizacją. Niech Pan poczyta Konstytucję. W Poznaniu też wam na to nie pozwolimy, bo dzieci w Poznaniu też zasługują na to, żeby je chronić przed waszą demoralizacją” – powiedział. Na tę wypowiedź odpowiedział Grupiński podczas wywiadu dla “naTemat.pl”. Zapytamy o słowa Czarnka dotyczące rzekomej seksualizacji dzieci, odpowiedział: “Muszę rozczarować ministra Czarnka, nie seksualizuję żadnych dzieci. Podejrzewam, że pan Czarnek miał na myśli zajęcia dodatkowe w szkołach poznańskich“.

Z seksualizacji?” – dopytuje prowadzący. “Nie, to są zajęcia na temat tolerancji, szanowania różnorodności, praw człowieka. Zajęcia te służą temu, żeby nikogo nie dyskryminować. One odbywają się w szkołach średnich. Tam nie ma mowy o żadnej seksualizacji” – powiedział poseł. “Minister edukacji zapowiada, że teraz to rodzice będą decydować, jakie organizacje wejdą do szkoły” – stwierdził redaktor. “I te zajęcia w Poznaniu jak najbardziej odbywają się za zgodą rodziców. Najczęściej z inicjatywy młodzieży. Minister Czarnek nie wie, co mówi. A mówi za dużo i często bezrozumnie” – odpowiedział polityk, wbijając szpilę ministrowi edukacji i nauki.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: natemat.pl