Czarnek złożył donos na Trzaskowskiego. Takiej riposty prezydenta stolicy się nie spodziewał!

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek poinformował o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Rafała Trzaskowskiego i Aleksandrę Dulkiewicz. W moim przekonaniu zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień i dlatego dziś kieruję zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana Rafała Trzaskowskiego i panią Aleksandrę Dulkiewicz – przekazał. 

Szkoły podległe pani prezydent Aleksandrze Dulkiewicz na swoich stronach internetowych zamieszczają materiały stricte polityczne, żywcem kopiowane ze strony miejskiej. Również upolitycznia skrajnie szkołę, więc musimy je po prostu odpolitycznić – powiedział Czarnek. Pan prezydent Rafał Trzaskowski skrajnie upolitycznił szkoły, wykorzystując nawet Librusa, czyli narzędzie edukacyjne, służące szkole, a nie polityce, by przekazać kłamliwy list rodzicom w Warszawie – dodał zaś w odniesieniu do prezydenta Warszawy. Ten nie pozostał dłużny Ministrowi Edukacji i Nauki i odpowiedział mu za pośrednictwem Facebooka.

Minister Czarnek straszy Aleksandra Dulkiewicz i mnie prokuraturą. To skrajna bezczelność.
Rządzący wykorzystują wszystkie dostępne środki i siły, by odebrać prerogatywy samorządom. A min. Czarnek pragnie szkoły, która nie uczy, tylko indoktrynuje.
Prezydent jako organ prowadzący szkoły ma prawo podzielić się z rodzicami swoimi spostrzeżeniami i przede wszystkim ma prawo, by poinformować ich o tym, nad czym pracują parlamentarzyści. To dlatego skierowałem do rodziców warszawskich uczniów list. List, w którym zachęcam rodziców, by nie pozostali bierni, by wykorzystywali oczywiste w demokratycznym państwie środki i zwrócili się do swoich parlamentarzystów dzieląc się z nimi swoją opinią.
To jest, zdaniem urzędującego ministra edukacji i nauki, materiał dla prokuratury. Bardzo jestem ciekaw, czy zamiast ścigać prawdziwych złoczyńców prokuratura uzna za stosowne pochylić się nad tym wnioskiem – napisał prezydent stolicy na portalu społecznościowym.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/rafal.trzaskowski, wydarzenia.interia.pl
Foto: YouTube.com Radio Maryja, Maciej Orłoś screen