Czarnek znalazł winnego. Uważa, że kryzys na granicy to wina Tuska, szokujące słowa ministra

Wciąż trwa kryzys na granicy polsko-białoruskiej. 30 osób od kilkunastu dni koczuje pod granicą naszego kraju. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, był gościem w „Kwadransie Politycznym” na antenie TVP1. Odpowiedział on tam na opublikowane w środę wideo Donalda Tuska, który zaapelował do obecnej partii rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Polski, Andrzeja Dudy.

Wiemy dobrze, że reżim Łukaszenki, jego służby przygotowywały prowokację zarówno wobec Litwy, jak i Polski organizując strumienie migrantów i kierując tych migrantów w stronę granic Unii Europejskiej. To poczucie bezradności naszych władz, ono jest tym bardziej uzasadnione, że przecież dobrze wiemy, że w ostatnich tygodniach nielegalnie przekraczało Polską granicę tysiące migrantów, co potwierdzili rządowi urzędnicy.[…] Musimy zbudować zgodę narodową wokół tych dwóch podstawowych wymiarów tego kryzysu. Po pierwsze wszyscy chcemy pomóc tym, którzy cierpią. i mówię konkretnie o tej grupie 30 ludzi. To nie może być tak, że rząd dużego europejskiego państwa nie jest w stanie zapewnić lekarstwa i kanapki matce z dzieckiem na naszej granicy.[…] Oczekuję od polskiego rządu i polskiego prezydenta natychmiastowych działań na rzecz budowy takiego konsensusu zgody narodowej wokół tych problemów” – mówił na nagraniu Tusk.

Na te słowa na antenie TVP1 zareagował minister Czarnek. Mogą one wprowadzać w osłupienie, bowiem uważa on, iż Donald Tusk jako „prezydent Unii Europejskiej” jest w jakiejś części odpowiedzialny za kryzys w Europie Zachodniej. „Jako prezydent Unii Europejskiej jest współodpowiedzialny za potężny kryzys migracyjny, który nastąpił w Europie Zachodniej, którego skutki będą opłakane w kolejnych dziesięcioleciach. Jest bezpośrednio za to odpowiedzialny jako jeden z czołowych polityków UE wówczas, kiedy ten kryzys migracyjny następował i postępował, więc dzisiaj jest to temat dla niego absolutnie niewygodny. Nie dziwię się, że takie ogólne hasełka tylko wygłaszał” – powiedział polityk.

Czytaj dalej

Źródło: natemat.pl, facebook.com/donaldtusk
Foto: youtube/naTemat.pl, youtube/Telewizja Republika