Czarzastemu puściły nerwy, uderzył w Dudę jak nikt wcześniej. „Jest Pan najgorszym prezydentem w historii…”

Majowe wybory prezydenckie coraz bliżej. Skutkuje to coraz bardziej zaangażowanymi promocjami przez kandydatów na to stanowisko swoich obietnic i programów wyborczych. Podczas konwencji Roberta Biedronia głos zabrał Włodzimierz Czarzasty. Swoją wypowiedzią postanowił uderzyć w prezydenta Andrzeja Dudę. Stwierdził, że jest on najgorszym prezydentem w historii demokratycznej Polski.

Chcemy tego, bo pan jest kłamczuchem. Niech pan przestanie kłamać, że jak ktokolwiek inny niż pan zostanie prezydentem, to zabroni wypłacania 500 plus. To kłamstwo. Niech pan przestanie kłamać, że 13 emerytura zostanie odebrana. Niech pan przestanie kłamać, że Lewica, jak będzie nasz kandydat prezydentem, podwyższy wiek emerytalny. Niech pan przestanie być kłamczuchem. […] Mam do pana pretensje. Pozwala pan na świństwa, które dzieją się w Polsce. Nie potępia pan pokazywania materiałów operacyjnych przygotowywanych na ludzi niewinnych, nie broni pan sędziego Igora Tulei, nie broni pan odwołanej prokurator Małgorzaty Kalecińskiej, za to, że postawiła zarzuty faszyście Jackowi Międlarowi” – mówił Czarzasty.

Oskarżam pana o skłócenie narodu. Oskarżam pana o akceptację walki służb państwowych- ABW z CBA i NIK-u. Oskarżam pana, że akceptuje pan kłamstwo smoleńskie. Oskarżam pana twardo i mocno, że pozawala pan na traktowanie konstytucji naszego kraju jak szmaty, którą jest wygodnie wytrzeć każde świństwo zrobione przez dzisiejszą władze. Oskarżam prezydenta Andrzeja Dudę, za przyzwolenie na awansowanie ludzi służalczych, ludzi byle jakich, takich jak Stanisław Piotrowicz czy Krystyna Pawłowicz. Oskarżam pana za dopuszczenie do fałszowania polskiej historii i na zgadzanie się na każdy wyrok IPN-u. Oskarżam pana o panoszenie się kleru w Polsce, który zrobi wszystko dla pieniędzy, a pan to akceptuje za poparcie polityczne. Oskarżam pana o łamanie wszelkich zasad przez media publiczne, w tym telewizję publiczną. Oskarżam pana za podważanie sensu bycia Polski Unii Europejskiej. Oskarżam pana, za to, że godzi się pan na pogardę i walczy pan z godnością. Chciałem panu powiedzieć, że jest pan najgorszym prezydentem w historii Polski demokratycznej po transformacji” – to właśnie ostatnie zdanie tej części jego wypowiedzi wywołało największe kontrowersje.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Rzeczpospolita TV, youtube/TVP Info
Źródło: rmf24.pl