Czarzasty ostrą ripostą sprowadził abp. Jędraszewskiego na ziemię. Twierdzi, on że musimy dziękować Bogu za braci Kaczyńskich

18 czerwca na krakowskim Wawelu z okazji świętowania 72. rocznicy urodzin Lecha oraz Jarosława Kaczyńskich spotkało się wielu najważniejszych polityków z partii rządzącej naszego kraju. Podczas tej samej uroczystości wspominano i modlono się za parę prezydencką tragicznie zmarłą w katastrofie nad Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku. Podczas ceremonii kazania udzielił arcybiskup Marek Jędraszewski.

Jego wypowiedź odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Abp. Jędraszewski stwierdził bowiem, że ludzie powinni dziękować Bogu za życie Jarosława Kaczyńskiego oraz jego tragicznie zmarłego brata Lecha. „To wątek bardzo osobisty, ale jako wspólnota Kościoła żyjąca nauką Chrystusa mamy prawo, by dziękować za to życie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego w kategoriach ludu Bożego, który cieszy się, że w nim od tylu lat żyją takie osoby. To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich” – powiedział.

Gościem w programie „Tłit” był Włodzimierz Czarzasty. Zapytany przez prowadzącego o słowa abp. Jędraszewskiego nie hamował się w swojej wypowiedzi. „Zwykle atakuję głupotę. Ten Pan Jędraszewski moim zdaniem postradał rozum już dawno. Zresztą znam jego wypowiedzi w sprawie LGBT, różnych grup społecznych. Myślę, że opanował go jakiś szatan i przez niego przemawia.[…] To doprowadzi do tego, że młode pokolenie od Kościoła się odwróci plecami, doprowadzi to do laicyzacji kraju. I zrobią to tacy Panowie, jak Pan Jędraszewski. W związku z tym trzymam za niego kciuki, bo im więcej bzdur będzie mówił, ludzie zobaczą, jak w wielu aspektach dużo niemądrych ludzi jest wśród kleru” – powiedział.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Archidiecezja Łódzka, youtube/Onet Rano
Źródło: natemat.pl, wideo.wp.pl