Dawid Podsiadło stanął w obronie Kazika! Nie wytrzymał po tym, jak „Trójka” zdjęła jego utwór ze swojej strony

Najnowszy przebój Kazika pt. „Twój ból jest lepszy niż mój”, który został skierowany do Jarosława Kaczyńskiego odniósł niemały sukces. W samym serwisie YouTube ma on ponad 1,5 miliona odsłon. Nic więc dziwnego, że słuchacze czołowych stacji radiowych w Polsce, oddają głosy właśnie na ten utwór w przeróżnych plebiscytach. Wygrał on nawet notowanie na stronie radiowej Trójki. Redakcja postanowiła jednak unieważnić głosowanie. 

To nie spodobało się m.in. Dawidowi Podsiadło, który na facebookowym koncie dał upust swoim emocjom. Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury.
Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trojki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny. Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki. – napisał.

Czytaj dalej

Źródło: Facebook.com Dawid Podsiadło
Foto: YouTube.com Komputer Swiat screen