Dawid Podsiadło zachęca do pójścia na wybory. Tym wpisem skradł serca fanów!

Dawid Podsiadło dołączył do grona celebrytów, którzy zachęcają, by wziąć udział w jutrzejszych wyborach do PE. Mina poważna bo i sprawa poważna. Jutro wybory do parlamentu europejskiego. Bardzo ważne wybory. Kiedy zdarza mi się obserwować dyskusję o tym dlaczego młodzi ludzie nie chodzą na wybory często słyszę wyświechtany zwrot „nie ide na wybory bo mój głos nic nie znaczy, nie interesuje mnie to, to nie ma bezpośredniego wpływu na moje życie”. Nic bardziej mylnego. – rozpoczął swój wpis polski wokalista. 

W 2014 roku w wyborach europejskich głosowało w Polsce niecałe 24% uprawnionych do głosowania co daje mniej więcej 7 milionów głosów. Policzmy więc na przykładzie – mój profil na facebooku obserwuje 413 tyś osób. Gdyby przy takiej samej frekwencji, każda z osób która jest tutaj wirtualnie ze mną poszła na wybory, to Nasze wspólne głosy stanowiłby prawie 6% wszystkich oddanych głosów ! SZEŚĆ PROCENT !!! To liczba która w niedzielnych wyborach może zadecydować o tym kto wygra albo kto przekroczy próg wyborczy. – czytamy dalej na jego facebookowym profilu.

Każdy, absolutnie KAŻDY głos ma znaczenie i przede wszystkim każdy z Was powinien zabrać głos w tej sprawie. I nie dajcie sobie wmówić że jest inaczej. Każdy powinien odpowiedzieć na pytanie w jakim kraju i w jakiej europie chce żyć, budzić się każdego dnia, uczyć się, pracować i spędzać czas z przyjaciółmi, kochać, jeździć rowerem i spacerować z psem. Ja bardzo lubię być częścią zjednoczonej europy dlatego jutro na pewno pójdę na wybory. Nie jest i nigdy nie będzie mi wszystko jedno. GO VOTE ! – zakończył.

Źródło: facebook.com/podsiadlo.dawid
Foto: facebook.com/podsiadlo.dawid