„Diaboliczny pomysł rządu PiS”. Niezależny senator ujawnił szokujące plany rządu!

Były prezydent Nowej Soli, a obecnie niezależny senator, Wadim Tyszkiewicz, często za pośrednictwem swojego profilu na Facebook’u publicznie krytykuje wzbudzające kontrowersje pomysły partii rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości. Nie inaczej było i tym razem. Niepochlebnie wypowiedział się o pomyśle PiS, wedle którego uchodźcy uciekający przed wojną na Ukrainie mieliby możliwość znalezienia schronienia w przeznaczonych do tego Zakładach Karnych.

Diaboliczny pomysł rządu PiS.
Zakłady Karne dla uchodźców z Ukrainy, jako miejsce wytchnienia i schronienia przed putinowskim żołdactwem.
Nasza polska (rządowa) gościnność- zza krat.
Mimo przyjętej ustawy, większość rządowych, czy podległych spółkom Skarbu Państwa ośrodków wypoczynkpwych, stoi pustych. Polacy przyjęli uchodźców pod swój dach. Samorządy stanęły na wysokości zadania w niesieniu pomocy i tu na miejscu i przekazując pomoc bezpośrednio na Ukrainę
” – pisze senator.

Dzisiaj rząd poprzez wojewodów rozesłał do służb kryzysowych w samorządach, wykaz Zakładów Karnych, w których można umieszczać uchodźców, matki i dzieci uciekające przed putinowskimi zbrodniarzami.
Premier Morawiecki każdego dnia w mediach głosi, że to głównie rząd pomaga Ukraińcom. Dzisiaj Marszałek Witek w Polsacie mówiła, że to głównie rząd i Kościół pomagają uchodźcom. O samorządach, wolontariuszach zwykłych Polakach ani słowa.
Krata dla uchodźcy, to symbol pomocy tego rządu ludziom uciekającym przed śmiercią.
Taki mamy klimat
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/krosno24tv, youtube/Kancelaria Premiera
Źródło: facebook.com/wadimnowasol