„Do wszystkich PiSowców i Kukizowców…”. Piekielnie ostre słowa senatora obiegają sieć!

Przypomnijmy, Senat przegłosował 9 września bieżącego roku odrzucenie zmiany głośnej ustawy o radiofonii i telewizji. Wczoraj media obiegła wiadomość o powrocie tematu ustawy „lex TVN”. Sejmowa komisja kultury w piątek niespodziewanie wznowiła prace nad nią, a posłowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali przeciw uchwale Senatu o jej odrzuceniu. Teraz projekt trafi w ręce prezydenta naszego kraju, Andrzeja Dudy. Na swoim profilu Facebook niezależny senator Wadim Tyszkiewicz skomentował te informacje za pomocą ostrego wpisu.

Do wszystkich PiSowców i Kukizowców- jesteście łajdakami.
Jesteście największymi szkodnikami w historii powojennej Polski,
gorszymi od komunistów. Podzieliście Polaków jak nikt dotąd.
Do wszystkich popierających PiS i Kukiza- wykasujcie mnie z grona swoich znajomych. Nie stawiajcie mnie w niezręcznej sytuacji niepodawania wam ręki. Nie podaję ręki ludziom, którymi gardzę.
Macie twarz Kaczyńskiego, Terleckiego czy Mejzy.
Ja nie czuję wspólnoty z ludźmi gwałcącymi demokrację, łamiącymi prawo i Konstytucję, depczącymi wszelkie standardy parlamentaryzmu. Ich siłą jest nasza słabość.
Ci podli ludzie zasługują na powszechny ostracyzm.
Bierność i przyzwolenie na niegodziwości czyni nas współwinnymi niszczenia kraju
” – czytamy. Następnie dopisał kilka słów do osób krytykujących jego wpis.

PS Do wszystkich oburzonych moim wpisem:
Uważacie, że w geście chrześcijańskiego pojednania powinniśmy tolerować niszczenie Polski, przekraczania wszelkich granic, które jeszcze wczoraj wydawały się nieprzekraczalne? Jak myślicie, jest gdzieś granica, po której jest już tylko przepaść? Tolerując ludzi tej gnijącej władzy dajecie im przyzwolenie na ich działanie i przekraczanie kolejnych, dotąd nieprzekraczalnych granic. Gdyby przyzwoici Niemcy przed rokiem 1933 objęli faszystów Hitlera ostracyzmem, może by nie doszło do największego nieszczęścia w historii świata. Uważacie, że Suskiemu, który z cynicznym uśmiechem, drwiąc z Polaków, ze mnie, z posłów, z prawa i Konstytucji, powinniśmy dalej podawać rękę, tolerując łajdactwo ludzi władzy, prowadzące Polskę na kraj przepaści? Przykro mi, beze mnie. Kochajcie się i bratajcie z łajdakami sami, bądźcie dalej wstrząśnięci, niezmieszani. Zdrowych i Spokojnych Świąt
” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Kancelaria Premiera, facebook.com/wadimnowasol
Źródło: Wadim Tyszkiewicz FP Życie i Polityka