Donald Tusk nie wytrzymał! „Zachęcam wszystkich ludzi, żeby wychodzili na ulice”

Złożyliśmy projekt ustawy dotyczący ustroju sądów powszechnych, a także SN i innych ustaw. To odpowiedź na działania, które podejmuje część środowiska sędziowskiego, które samo nazwało się nadzwyczajną kastą – poinformował wczoraj Jan Kanthak. Najnowszy pomysł Prawa i Sprawiedliwości wzbudza ogromne kontrowersje. Jego przeciwnikiem jest również Donald Tusk, który potępił działania partii rządzącej podczas spotkania w związku z premierą swojej książki.

Projekt ustawy PiS dot. sądownictwa wydaje się być próbą puenty, postawienia kropki nad „i”, żeby rzeczywiście zdyscyplinować politycznie sędziów i zmusić ich do milczenia. Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali, żeby wychodzili na ulice – mówił obecny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. To powinna być sprawa każdego z nas. Świat, UE, opinia publiczna będą starały się wspierać wszystkich, którzy chcą bronić rządów prawa, wyłącznie kiedy Polacy będą tego chcieli – dodał.

Jak obserwowałem tę błyskawiczną debatę po złożeniu projektu ustawy przez z PiS, ustawy, która ma dyscyplinować sędziów, którzy nie do końca są posłuszni wobec władzy politycznej, to tam pojawiły się argumenty tłumaczące, że w państwach tego typu przepisy nie tylko nie istnieją, ale nie mają prawa istnieć – stwierdził. Tusk na spotkaniu premiery swojej książki pt. “Szczerze” poruszył również temat wyboru Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski. Serce mi bije mocniej z radości, że jest to Małgorzata Kidawa-Błońska – stwierdził.

Czytaj dalej


Źródło: fakty.interia.pl, polsatnews.pl, wiadomosci.wp.pl
Foto: YouTube.com Radio TOK FM screen, YouTube.com Onet News screen