Donald Tusk staje w obronie Giertycha! Ostra reakcja na ukaranie mecenasa grzywną

Dzisiaj, tj. wtorek 11 lutego 2020 roku, popularny polski mecenas, Roman Giertych stanął przed nieuznawaną przez Sąd Najwyższy Izbą Dyscyplinarną. Chodzi o wypowiedzi adwokata w mediach, a sprawa, w której zeznawał, dotyczyła kasacji jaką wniósł prokurator generalny, Zbigniew Ziobro. Ostro zareagować postanowił były premier Polski, Donald Tusk.

Roman Giertych zeznając przed Izbą Dyscyplinarną nie dał się zastraszyć i powiedział, co miał wówczas na myśli. Wprost stwierdził, że Izba Dyscyplinarna “nie jest sądem”. Wypowiedzi Giertycha doprowadziły do zarządzenia przez sędziów 10 minut przerwy. Po jej zakończeniu na salę do jego własnej rozprawy… nie wpuściła go policja. Ukarany został grzywną 3 tysięcy złotych. To skandaliczne zajście mecenas skomentował na swoim Facebooku.

Stwierdził, że nie zapłaci nałożonej na niego grzywny, bo pokazałoby to, że uznaje istnienie Izby Dyscyplinarnej. Zareagować i stanąć murem za mecenasem postanowił Donald Tusk, jego wpis spotkał się z entuzjastycznym odbiorem wśród internautów. „Roman Giertych naraził się władzy ujawniając jej korupcyjny charakter i broniąc jej oponentów. Dziś po raz kolejny obnażył też istotę jej bezprawnych działań w wymiarze sprawiedliwości. Nie darują mu tego. Możemy się z nim różnić, ale w tej sprawie bądźmy z nim solidarni” – napisał na Twitterze Tusk.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473, flickr/RO2019EU
Źródło: tvn24.pl, facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473, twitter.com/donaldtusk/status