Donald Tusk żegna Pawła Adamowicza. Trudno powstrzymać łzy

Wczoraj w Gdańsku rozegrał się horror, o którym usłyszał cały świat. Prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ugodzony nożem przez mężczyznę, który wbiegł na scenę. Niestety pomimo starań lekarzy i ich wielu godzinnej walce polityk zmarł dziś około godziny 14.

Po południu odbyła się konferencja, podczas której jeden z lekarzy naświetlił nam w jakim stanie znajdował się na tamten moment prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Dowiedzieliśmy się, że operacja trwała 5 godzin, a jego stan był niezwykle niepewny. Dodatkowo poinformowano, że Adamowicz nie oddychał samodzielnie i był wspomagany przez aparaturę. Najbliższe godziny miały nam jeszcze bardziej naświetlić jego sytuację.

Po ataku napastnika polityk szybko uzyskał pomoc i został przewieziony do szpitala. Pomimo starań lekarzy i udanej operacji jego stan był fatalny. W trakcie operacji przetoczono mu aż 20 litrów krwi. Niestety jak przed chwilą poinformował szpital prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz nie przeżył ataku. Polityka we wzruszający sposób żegnają wszyscy. Na Twitterze wzruszający wpis zamieścił również Donald Tusk. Pawle, nigdy o Tobie nie zapomnimy. Żegnaj, Przyjacielu. – napisał.

Źródło: Twitter.com Donald Tusk, natemat.pl
Foto: YouTube.com PRESS Warszawa, Facebook.com Paweł Adamowicz