Dorociński reaguje na absurdalny pomysł PiS. Tym wpisem skradł serca internautów

Przypomnijmy, że rząd PiS planuje podwyższyć podatek VAT z 8 do 28 % na leki weterynaryjne. Jeśli nowelizacja wejdzie w życie to właściciele psów czy kotów mogą mieć niemały problem. Warto bowiem dodać, że już teraz opieka medyczna naszych pupili kosztuje bardzo dużo. Zwrócić na to uwagę postanowił znany polski aktor, Marcin Dorociński. Skierował on wpis do polityków partii rządzącej, którym skradł serca internautów. 

Szanowni Państwo,
Zwracam się do Was z ogromną prośbą o nagłośnienie brzemiennej w skutkach decyzji polskiego parlamentu oraz o nacisk opinii publicznej w poniższej sprawie. Bez debaty publicznej, po cichu, polski sejm pracuje nad projektem podniesienia podatku VAT na leki weterynaryjne z 8% do 23%. W praktyce oznacza to, że niezamożni ludzie nie będą w stanie leczyć swoich zwierząt (a i tak leczenie, szczepienia, kastracje w Polsce są bardzo drogie, a co dopiero będzie po podwyższeniu podatku), że fundacje i stowarzyszenia pomagające zwierzętom w większości upadną, schroniska nie będą mogły prowadzić szpitali i ich utrzymać. Zdrożeje wszystko – bez wyjątku- nie tylko towary i leki przeznaczone dla zwierząt, ale również towary odzwierzęce m.in. żywność. – rozpoczął.

Wielu ludzi nie będzie stać by pomagać zwierzętom, kastrować je, leczyć, utrzymać. Łatwiej będzie je porzucić, przywiązać do drzewa lub uśpić. Niestety takie są brutalne realia. Od wielu lat staram się pomagać rożnym instytucjom zajmującym się zwierzętami i wiem jakiego rzędu ponoszą koszty – są gigantyczne. Co będzie jak wzrosną? Dlatego zwracam się do polityków i do wszystkich ludzi dobrej woli, aby zatrzymali tę nowelizację. Nie jesteśmy sami na tej planecie, jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta. Nie utrudniajmy ich i tak bardzo ciężkiego losu w Polsce. Proszę pojechać do pierwszego lepszego schroniska i zobaczyć jak wyglądają ich realia.

Proszę o udostępnienia oraz kontakt ze swoimi radnymi, posłami oraz z Kancelarią Sejmu oraz Prezydenta. Pokażmy, że los zwierząt nie jest nam obojętny.

Z poważaniem,
Marcin Dorociński z zespołem – zakończył.


Źródło: natemat.pl, Facebook.com Marcin Dorociński
Foto: YouTube.com Legalna Kultura screen