Dramat Rydzyka! Ta informacja spędzi mu sen z powiek, drugi rok z rzędu drastycznie spadła oglądalność TV Trwam

Duchowni od pewnego czasu nie mogą pochwalić się dobrą opinią wśród społeczeństwa. Wszystko za sprawą ich kontrowersyjnych zachowań oraz wypowiedzi, które w dobie internetu ekspresowo obiegają sieć i są szeroko komentowane przez internautów. Skutkuje to stale malejącą liczbą wiernych, którzy uczęszczają do kościoła. Jak się okazuje, problem mocno dotyka obecnie redemptorystę z Torunia, Tadeusza Rydzyka. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udostępniła wyniki badań Nielsen Media, a te mogą spędzić mu sen z powiek.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że drastycznie spada oglądalność programów Telewizji Trwam, której nadawcą jest Fundacja „Lux Veritatis”, gdzie w zarządzie zasiada Rydzyk. Okazuje się, że w ubiegłym roku oglądalność minutowa telewizji przeciętne wynosiła 24 732 osoby, a udział w rynku oglądalności to 0,42 proc. Są to fatalne dane, gdyż oznaczają spadek widzów już drugi rok z rzędu. W porównaniu z rokiem 2021 oglądalność spadła o niebagatelne 23%. Z opublikowanego rocznego sprawozdania KRRiT wynika, iż daje to telewizji 37 miejsce w zeszłorocznym rankingu kanałów dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej.

Warto przytoczyć wyniki oglądalności z roku poprzedzającego ów raport. W 2021 roku średnia oglądalność minutowa Telewizji Trwam wynosiła 32 131 widzów, a udział w rynku oglądalności wyniósł wówczas 0,52 proc. Zajmowała wtedy 30 miejsce w rankingu. Jak informuje portal „wietualnemedia.pl”, to również był spadek w porównaniu z rokiem 2020, kiedy to wyniosła ona 35,7 tys. osób średniej widowni minutowej oraz 0,55 proc. udziału w rynku. Nie był to jednak tak drastyczny spadek, jak w latach 2021/2022. Spadek widzów, aż dwa lata z rzędu, to zdecydowanie nie jest dobra informacja dla toruńskiego redemptorysty.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Roman Janikowski
Źródło: wirtualnemedia.pl