Duda dołączył do ataku na marszałka Grodzkiego. Ośmieszył się na wizji jak nigdy wcześniej!

Od kiedy profesor Tomasz Grodzki został wybrany na opozycyjnego marszałka Senatu, nie ma chwili wytchnienia od hejtu ze strony prawicowej. Negatywnie na jego temat wypowiadają się nie tylko media prawicowe, internauci, a również politycy tego obozu. Teraz dołączył do nich prezydent Andrzej Duda, który w programie na „TVP Info” niespodziewanie zaskoczył tysiące oglądających.

Atakowała mnie pani Kidawa-Błońska zaraz po tym, jak 27 grudnia, dzień po świętach, kiedy wielu ludzi było jeszcze w świątecznej atmosferze, a ja w Pałacu Prezydenckim spotykałem się z ekspertami, planowałem strategię i rozmawiałem z panem premierem. Zaraz później marszałek Senatu, pan Grodzki, zaprasza do siebie ambasadora Rosji. Uśmiechają się, robią sobie razem zdjęcia. No, nie da się w ten sposób prowadzić polskiej polityki” – powiedział prezydent naszego kraju. Jego słowa zostały szybko zweryfikowane.

Nie jest prawdą, jakoby Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki spotkał się z ambasadorem Federacji Rosyjskiej po tym, jak prezydent Władimir Putin skierował bezpodstawne oskarżenia wobec Polski. Wizyta ambasadora Federacji Rosyjskiej odbyła się 19 grudnia ub. roku i miała charakter kurtuazyjny, a notatkę ze spotkania można znaleźć na stronie internetowej Senatu (m.in. Marszałek twardo postawił sprawę zwrotu wraku, Ukrainy, otwarcia rynku rosyjskiego dla polskich towarów oraz szukania w rosyjskich archiwach miejsca pochówku żołnierzy zabitych w tzw. obławie augustowskiej)” – stwierdził wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu, Jakub Stefaniak.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Fakty RMF FM, youtube/TVP Info
Źródło: koduj24.pl