Skandaliczne słowa Morawieckiego o zamachach na Sri Lance. Senyszyn zmiażdżyła go jednym wpisem!

Wczoraj świat obiegła wiadomość o tragedii w Sri Lance. Doszło tam do zamachów terrorystycznych na trzy kościoły. Jak poinformowano, zmarło 207 osób, a 450 zostało rannych. Tragedię skomentować postanowili prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Użyli do tego niezbyt przystępnych słów, co postanowiła im wygarnąć Joanna Senyszyn.

Wstrząsająca tragedia na Sri Lance. W Wielką Niedzielę szczególnie łączymy się z Cierpiącymi i Rannymi, wspieramy duchowo Zrozpaczonych. Mimo wyjątkowego Święta trudno powstrzymać gniew przeciwko brutalnym i cynicznym terrorystom uderzającym w najważniejsze wartości” – napisał prezydent Andrzej Duda. „Zamachy w kościołach i hotelach na Sri Lance to ogromna tragedia. Tym boleśniejsza, że wydarzyła się w dniu, w którym cały Kościół Katolicki świętuje zmartwychwstanie Jezusa. Szczególnie dziś wspomnijmy wszystkich, którzy są prześladowani z powodu swojej chrześcijańskiej wiary” – dodał Morawiecki.

Po słowach premiera Joannie Senyszyn puściły nerwy. Polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej postanowiła wygarnąć mu i całemu Prawu i Sprawiedliwości na Facebooku. „Wg Morawieckiego, zamachy na Sri Lance są „tym boleśniejsze, że wydarzyły się w dniu, w którym cały Kościół Katolicki świętuje zmartwychwstanie Jezusa”. Tylko kompletny idiota może twierdzić, że 207 zabitych i 450 rannych bolałoby mniej np. 1 maja. Co ci pisowcy mają we łbach?” – napisała.

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Onet Rano