Duda nie wytrzymał na pogrzebie Olszewskiego. Aż trudno uwierzyć w jego słowa!

Dzisiaj (tj. 16.02.2019 r.) odbył się pogrzeb byłego premiera naszego kraju, Jana Olszewskiego. Na uroczystej mszy świętej w katedrze Świętego Jana Chrzciciela pojawili się między innymi prezydent Andrzej Duda wraz z żoną czy premier Mateusz Morawiecki. Nie obyło się bez kontrowersji.

Stworzył Polskę taką, jaką dziś mamy. Z pewnością obok prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego to Jan Olszewski jest jedną z tych postaci, których Polskę my urzeczywistniamy. Proszę spoczywać w pokoju panie premierze, patrzeć z satysfakcją na tę Polskę, którą pan zostawia. Będziemy czynili wszystko, by nadal rozwijała się tak, jak sobie Pan to wymarzył. My wszyscy takiej Polski chcemy i obiecujemy jej służyć. Cześć pana pamięci Panie premierze. Spoczywaj w pokoju – powiedział Duda podczas przemówienia.

Największe kontrowersje wywołały dwa pierwsze zdania jego wypowiedzi. Pomimo próśb duchownych o utrzymanie apolitycznej atmosfery podczas ceremonii prezydent porównując Olszewskiego do również zmarłego Lecha Kaczyńskiego zdecydowanie pokazał, że nie zważa na ich słowa. Internauci w większości stwierdzili, że polityczna propaganda na pogrzebie nie powinna mieć miejsca.

Foto: youtube/Punkt WidzeniaTV
Źródło: pikio.pl