Duda odpowiada na hejt po przekazaniu 2 mld złotych dla TVP. „To jest po prostu kłamstwo”

Batalia dotycząca nowelizacji ustawy mającej na celu przyznanie 2 miliardów złotych na media publiczne doszła do końca. Politycy Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali ten pomysł w Sejmie, podczas gdy politycy opozycji chcieli tę kolosalną kwotę przekazać na onkologię, aby wspomóc w leczeniu chorych na raka. W piątek, tj. 6 marca, prezydent Andrzej Duda oficjalnie podpisał projekt ustawy i pieniądze trafią na konto TVP.

Nie dziwi więc fakt, że spłynęła na niego cała masa krytyki zarówno od internautów, jak i polityków reprezentujących opozycję czy celebrytów. Na dzisiejszej konferencji prezydent wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim odpowiedzieli na te zarzuty. Zapowiedzieli, że wkrótce rozpoczną się prace nad wspierającym między innymi leczenie onkologiczne Funduszem Medycznym. Ma on być dodatkowym źródłem finansowania ochrony zdrowia obok Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze będą pochodzić z budżetu państwa.

Kwota ma oscylować w granicach 2,75 miliarda złotych. Prezydent wypowiedział się również na temat przekazania 2 miliardów złotych na media publiczne. Stwierdził, że jeśli ktoś twierdzi, że pieniądze te zostały przekazanie TVP kosztem onkologii, to jest w błędzie. „To jest po prostu kłamstwo. Nic takiego nie miało miejsca” – mówił. „Odbyłem wiele konsultacji przed podpisaniem tej ustawy. Natomiast przyznaję, że konsultacje onkologiczne nie były tu konsultacjami podstawowymi. Podstawowy dotyczyły funkcjonowania mediów publicznych” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl