Duda podjął decyzję ws. podwyżek dla nauczycieli. Wprowadził szokującą nowelizację!

Wszyscy pamiętamy głośny w naszym kraju strajk nauczycieli, który odbył się pod koniec roku szkolnego. Domagali się oni podwyżek do swoich wypłat, na co rzad nie chciał przystać. Nauczyciele wstrzymali go na potrzeby matur i wystawienia ocen uczniom. Zapowiedzieli jednak, że w wypadku braku zmian ponownie wszczęty zostanie on na początku roku szkolnego.

Jak donoszą dziś media, prezydent naszego kraju, Andrzej Duda, podjął w tej sprawie decyzję i wprowadził nowelizację. Projekt ustawy wnieśli politycy Prawa i Sprawiedliwości już miesiąc temu. „Zgodnie z nowelą od 1 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. średnie wynagrodzenie nauczycieli ma się zwiększyć o 9,6 proc. Podwyżka ma zostać wypłacona do 30 września 2019 r. z wyrównaniem od 1 września 2019 r.” – czytamy na portalu „RMF FM”.

Po podniesieniu wypłat będą one wyglądać następująco: wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty wyniesie 2782 zł brutto, czyli wzrost o 244 zł brutto. Nauczyciel kontraktowy zarabiać będzie 2862 zł brutto, co oznacza wzrost o 251 zł brutto. Nauczyciel mianowany dostanie 3250 zł brutto, czyli wzrost o 285 zł brutto, a nauczyciel dyplomowany – 3817 zł brutto, czyli wzrost o 334 zł brutto. Dla Polaków informacja ta jest dość szokująca bowiem sądzili, iż rząd nadal pozostanie przy swoim i nie pójdzie na układ z nauczycielami.

Źródło: rmf24.pl, rp.pl
Foto: youtube/Prezydent.pl