Duda podpisał nową ustawę. Wiemy, w jakim stanie jest budżet Polski

Każdy z nas zastanawia się, w jakim stanie jest obecnie budżet państwa polskiego. W internecie pojawiła się informacja o podpisaniu przez Andrzeja Dudę nowej ustawy. Naświetlono nam też, ile pieniędzy z budżetu państwa zostanie wydanych. Pojawiły się w związku z tym pewne kontrowersje.

Andrzej Duda podpisał nową ustawę budżetową obowiązującą w 2019 roku. Ustawa taka zatwierdzona przez Sejm podpisywana przez prezydenta musi być co rok, a jej założeniem jest przedstawienie przez polityków rozporządzenia pieniędzy z budżetu państwa na poszczególne sektory. Ten rok planowo ma być szczególnie dobry, bowiem deficyt będzie najmniejszy od 2009 roku. Pomimo tych optymistycznych prognoz, decyzje rządu wciąż budzą wiele kontrowersji. Głównie za sprawą flagowego programu PiS 500+ oraz Mieszkanie+.

Wydatki z budżetu Polski w 2019 roku mają wynieść 416 miliardów złotych, a dochody 387 miliardów. Daje nam to niecałe 29 miliardów złotych deficytu budżetowego, który jest, jak pisaliśmy wcześniej, najniższym od 2009 roku. Zwolennicy opozycji twierdza słusznie, że gdyby nie program 500+, na który przeznaczone zostało 21 miliarda złotych oraz Mieszkanie+ to moglibyśmy nawet wyjść na plus. Jak wiemy, partia rządząca z nich nie zrezygnuje, bowiem gwarantują im one poparcie podczas wyborów.

Foto: YouTube.com Sejm RP screen
Źródło: Pikio.pl