Duda poleciał do Japonii i zaliczył mega wpadkę?! Prezydent spali się ze wstydu po tym, co wytknął mu znany dziennikarz!

Prezydent Polski, Andrzej Duda przebywa obecnie w Japonii. Poleciał on tam na uroczystość rozpoczynającą Igrzyska Olimpijskie. Odwiedził on także ośrodek Fukudenkai w Tokio, gdzie w latach 1920-1922 udzielano pomocy dzieciom polskich zesłańców na Syberię. Prezydent odznaczył także prezesa koncernu Toyoty Takeshi Uchiyamadę za zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki oraz rozwoju polsko-japońskich relacji.

Jak informuje portal “tvp.info” Duda miał przypomnieć, jak to uchodźcy przybywali przez Władywostok z fikcyjnymi holenderskimi wizami docelowymi i japońskimi wizami tranzytowymi, które wystawiał ówczesny japoński konsul w Kownie, Chiune Sugihara. Cały wyjazd wywołał jednak spore kontrowersje. Prezydent miał stwierdzić, że “tamta współpraca jest przykładem polsko–japońskiego braterstwa w niesieniu pomocy potrzebującym oraz symbolem budowania przyjaźni pomiędzy naszymi narodami”. Jak zauważył wraz z internautami na Twitterze Bartosz Wieliński, dziennikarz “Gazety Wyborczej”, współpraca ta nie układała się tak dobrze, jak zobrazowała to głowa naszego kraju. Jego wpis można zobaczyć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: polityczek.pl. tvp.info, twitter.com/Bart_Wielinski