Duda poniżony jak nigdy dotąd. Zadrwiono z prezydenta w szokujący sposób!

Prezydent naszego kraju, Andrzej Duda podobnie jak i jego poprzednicy nie jest odporny na różnego rodzaju wpadki, które te są szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Nie inaczej było i tym razem. Głowa państwa została publicznie ośmieszona przez uznanego polskiego sędziego prof. Piotra Hofmańskiego.

Prezydent udał się do Hagi w celu odwiedzenia tamtejszego Międzynarodowego Trybunału Karnego. Spotkał się tam z jego prezesem Chile Eboe-Osuji. Zaproszenie dostał również uznany polski sędzia prof. Piotr Hofmański. Ten ośmieszając Dudę na arenie międzynarodowej, nie przybył na spotkanie. Jak stwierdził, jest to znak demonstracji wobec zmian polityków Prawa i Sprawiedliwości w sądownictwie i przyzwoleniu na zmiany ze strony głowy państwa.

Składanie takiej wizyty przez prezydenta RP, czy osobę, która nie bardzo rozumie ideę państwa prawa, nie bardzo ideę niezawisłości sędziowskiej pojmuje, jest niestosowne w szacownej instytucji sądowniczej. […] Jestem sędzią międzynarodowym i sytuacja w moim kraju, sytuacja mojego środowiska jest rzeczą, która mnie boli i uważam, że są sytuacje, w których milczeć nie wolno” – powiedział prof. Hofmański w rozmowie z Patrykiem Michalskim na łamach portalu RMF FM.

Czytaj dalej


Foto: youtube/Tiger_Kobra TV
Źródło: polityczek.pl, RMF FM