Kontrowersyjny wpis Dudy! Skomentował atak na Adamowicza

Na Targu Węglowym w Gdańsku rozegrał się horror, o którym mówi cała Polska. Prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ugodzony nożem przez mężczyznę, który wbiegł na scenę. Słyszałam, że krzyczał, że 5 lat niesłusznie siedział w więzieniu – przekazała portalowi dziennikbaltycki.pl jedna z kobiet, która była świadkiem ataku. 

Wydarzenie skomentował już między innymi Donald Tusk, który napisał: „Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą”. „To jest momentami dziki kraj, nie można walczyć i różnić się przemocą. Ta agresja miała miejsce w moim rodzinnym mieście. Nie idźcie tam gdzie jest foch! Nie idźmy tam gdzie się dzielimy. Jest jedna Polska!” – dodał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak.

„Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak, jak – mam nadzieję -wszyscy nasi Rodacy. Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił” – napisał na Twitterze Duda. Jego wpis spotkał się z ogromną krytyką bowiem internauci wspólnie stwierdzili, że w takiej sytuacji nie wypada w ogóle przywoływać poglądów politycznych. „Pisanie w takiej chwili o różnicach, to jest jednak tupet. Wystarczyłaby druga część wypowiedzi” – skomentował jeden z internautów.

Foto: youtube/Punkt WidzeniaTV, facebook.com/Pawel.Adamowicz
Źródło: pikio.pl