Duda skomentował słowa Zełenskiego. Chwytające za serce słowa prezydenta

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski podczas swojego wystąpienia wypowiedział mrożące krew w żyłach słowa. Podsumował on rozmowy z przywódcami krajów Unii Europejskiej. Poinformował, iż wyniku agresji ze strony Rosji śmierć poniosło już 137 osób, a rannych jest 316. Ujawnił również, że zapytał przywódców 27 państw, czy Ukraina zostanie włączona do NATO. Stwierdził, że nie dostał żadnego potwierdzenia, a przez liderów wspomnianych państw przemawiał strach. Prezydent Polski, Andrzej Duda skomentował słowa Zełenskiego.

Wołodymyr Zełenski stwierdził, że jest on celem numer jeden, gdyż Rosja chce zniszczyć Ukrainę politycznie poprzez wyeliminowanie głowy państwa. Pomimo tego stwierdził, że nie boi się Rosji, ani walki z nią. Potwierdził, że zarówno on, jak i jego dzieci i rodzina ciągle pozostają na Ukrainie. W rozmowie z liderami Unii Europejskiej miał pokusić się nawet o przerażające stwierdzenie, iż „może to być ostatni raz, kiedy widzą go żywego”. To ostatnie zdanie potwierdził prezydent Andrzej Duda, który przyznał, że zatrważające jest usłyszeć takie słowa od swojego przyjaciela.

Jest zatrważającym przeżyciem, kiedy przyjeżdżasz do prezydenta sąsiedniego kraju, twojego kolegi, po to, żeby wesprzeć go w trudnej sytuacji w obliczu agresji, która jest nieuchronna i słyszysz od niego, że już się możecie więcej nie spotkać, bo on zostaje do końca i on do końca będzie swojego kraju bronił, na pewno nie będzie z niego uciekał” – skomentowała głowa naszego kraju. W piątek odbył się wirtualny szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz doszło w Warszawie do spotkania przywódców państw Bukaresztańskiej Dziewiątki (B9). „Wszyscy byli jednakowo wstrząśnięci, dlatego dzisiejszy szczyt NATO, można śmiało powiedzieć, był mocny. Tak samo jak i nasz szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki. Mocny w tonie, mocny w deklaracjach, ale ważnych deklaracjach, bo one będą prowadziły do poważnych sankcji wobec Rosji i wobec jej liderów” – mówił prezydent na konferencji prasowej po obu szczytach.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/andrzejduda, youtube/naTemat.pl
Źródło: natemat.pl, polsatnews.pl