Duda upokorzony przez dzieci żołnierza Armii Krajowej. To, co zrobili zaskoczy wielu

Władysław Barański to nieżyjący już żołnierz Armii Krajowej i działacz podziemia antykomunistycznego w PRL. Pośmiertne odznaczenie miał mu nadać prezydent naszego kraju, Andrzej Duda. Nie zgodziły się jednak na to jego dzieci Aleksandra Górska oraz Tomasz Barański. Dlaczego? Uważają oni bowiem, że byłoby to sprzeczne z wolą ich ojca, dodali m.in. że głowa państwa gwałci Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. 

Odznaczenie Krzyża Wolności i Solidarności to państwowe odznaczenie cywilne. Nadawane jest ono dla działaczy opozycji wobec dyktatury komunistycznej. Pośmiertnie uhonorowany miał być również Władysław Barański, tak się jednak niestanie. Nie możemy przyjąć tego odznaczenia, gdyż nadane jest przez Prezydenta, który gwałci Konstytucję RP i łamie standardy demokratycznego państwa prawa, standardy, o których przestrzeganie przez wiele lat walczył nasz ojciec – mówią jego dzieci. Na podobny krok zdecydował się Stefan Niesiołowski, które nie omieszkał się użyć mocnych słów.

IPN to instytucja hańby, która dzisiaj wydaje zeszyty wypełnione propagandą PiS. Ta pisowska instytucja jest mieszaniną bieżącej podłości politycznej i fałszowania historii. Są w kolegium tacy ludzie, jak choćby Andrzej Gwiazda i Krzysztof Wyszkowski, nagrodzeni w ten sposób przez PiS. Dzisiaj ci ludzie biorą nasze, podatników, pieniądze, duże pieniądze, za szkalowanie Wałęsy i Frasyniuka. Nie życzę sobie, żeby ludzie, którzy niszczą państwo prawa i demokrację, o którą walczyłem, dawali mi jakieś krzyże. Gardzę nimi – powiedział polityk.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, Wikipedia
Foto: YouTube.com Prezydent.pl