Duda wyśmiany przez internautów. Prezydent zabrał głos i znów wbił sobie szpilę

Prezydent naszego kraju, Andrzej Duda ze względu na swoją pozycję głowy państwa jest rozliczany przez Polaków z każdej wpadki, którą popełni. Nie inaczej było i tym razem. Ta była dość wstydliwa, szczególnie jak na prezydenta Polski. Duda udostępniając wpis na 100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego, użył słowa rezurekcja, zamiast insurekcja, co szybko wyłapali internauci.

Dziś 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego – rezurekcji zwycięskiej, która dzięki odwadze, determinacji i bohaterstwu Polaków mieszkających na Śląsku, przyniosła odradzającej się Rzeczypospolitej niezwykle ważną, bo silną przemsłowo część Górnego Śląska. „ Tobie Polsko”” – napisał prezydent na Twitterze. “Panie Andrzeju, ja wiem że Pan ciągle się uczy. Pomogę więc: REZUREKCJA – wielkanocna procesja, INSUREKCJA – powstanie, zbrojne wystąpienie ludności. Przy okazji, pomodlę się za Pana” – napisała jedna z internautek. Kontrowersje wywołane tym wpisem nie ominęły samego prezydenta, który kilka godzin później udostępnił kolejny, w którym wytłumaczył, dlaczego użył wspomnianego słowa.

Oczywiście, macie rację: III Powstanie Śląskie to była insurekcja, która doprowadziła do „rezurekcji” Górnego Śląska dla Rzeczypospolitej (dla dociekliwych: resurrectio – zmartwychwstanie). I dzisiaj właśnie jest 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Chwała Bohaterom!” – stwierdził. Tłumaczenie te nie spodobało się Polakom, którzy uważają, że prezydent powinien najzwyczajniej przeprosić, a nie brnąć dalej. “Zgrabnie” – skwitował w komentarzu Tomasz Lis. “Wie pan, jak się buduje szacunek do siebie? Prosto: jak się popełni gafę, to się powie: “Ups, macie rację, szybko pisałem i stąd przejęzyczenie. Dzięki za zwrócenie uwagi”. A wie pan, jak się nie buduje szacunku do siebie? Racjonalizuje się swą gafę i brnie w nią dale” – dodał internauta.

Czytaj dalej

Foto: youtube/posatnews.pl
Źródło: twitter.com/AndrzejDuda