Dulkiewicz opublikowała miażdżący list do Dudy. To powinien zobaczyć każdy Polak!

W piątek Sejm przyjął poprawki do specustawy dotyczącej budowy Muzeum Westerplatte. Ustawa trafiła teraz w ręce prezydenta Andrzeja Dudy, który musi ją zatwierdzić. Sprzeciwiła się temu prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, która napisała do niego specjalny list.

Szanowny Panie Prezydencie. Zwracam się do Pana z prośbą o zawetowanie ustawy i inwestycjach w zakresie budowy Muzeum Westerplatte I Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku lub też rozważenie możliwości skierowania ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, z wnioskiem o zbadanie jej zgodności z Konstytucją” – rozpoczęła. Dulkiewicz uważa, że ustawa o Westerpaltte została przygotowana tzw. trybem poselskim, czyli skróconą ścieżką, właśnie po to, by nie było szerokich konsultacji, rozmów, ustaleń.

Ja wielokrotnie usiłowałam, próbowałam rozmawiać, przedstawiać argumenty, mówiąc, że to jest zbyt ważne miejsce, zbyt ważna historia dla wszystkich Polek i Polaków, by kwestie upamiętnienia tych, którzy poświęcili tutaj swoje życie, na Westerplatte, by kwestia upamiętnienia września 1939 roku była robiona naprędce, bez rozmów z kombatantami, z muzealnikami, z tymi, którzy zajmują się pamięcią” – stwierdziła. Cały, obszerny list można zobaczyć na screenach poniżej.

 

 

 

Foto: instagram.com/andrzejduda, youtube/TuŁódź, rmf24.pl/screen
Źródło: rmf24.pl