Odważna decyzja Dulkiewicz. Jej odpowiedź na groźby śmierci to hit!

Groźby w stronę polityków nie są niestety rzadkością. W większości przypadków są one kierowane do polityków obozu opozycji. Tym razem padło na prezydent Gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz. W skandaliczny sposób skomentował tę sytuację opozycjonista zza czasów PRL, Andrzej Gwiazda.

Ten był gościem w Radio Wnet. Tam pokusił się o ostre stwierdzenie. Według niego ludzie mają moralne prawo do wysyłania gróźb w stronę prezydent Gdańska. „Wydaje mi się, że przy takim zachowaniu nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły. Przecież ludziom się w wątrobach przewraca, jak patrzą i słuchają, co się dzieje. […] Jest mnóstwo ludzi, którzy przeżywają traumę, bo na tych filohiltlerowców oddali głos i oni mają moralne prawo wystąpić z groźbami, bo zostali oszukani. Nie możemy się dziwić, że ludzie będą próbować tych sposobów, które są im dostępne„- powiedział.

Swoją wypowiedzią niejako dał przyzwolenie na kolejne pogróżki skierowane do Dulkiewicz. Prezydent Gdańska nie pozostawiła tego bez odpowiedzi. Poinformowała policję o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa. „Policjanci przesłali je pod ocenę przyjęcia kwalifikacji czynu prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz” – poinformował asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Groźby w jej stronę stają się coraz poważniejsze, dlatego też wielu internautów pogratulowało jej odwagi i mądrości, bowiem nie bagatelizuje całej sprawy.

Foto: youtube/Portal Miasta Gdańska
Źródło: wiadomosci.wp.pl