Dziennikarz TVP ostro zaatakował nauczycieli. Ta odpowiedź zwaliła go z nóg!

Strajk nauczycieli rozpoczęty 8 kwietnia wciąż trwa. Odbyły się dzisiaj kolejne rozmowy Związku Nauczycielstwa Polskiego z rządem, jednak nadal nie doszło do zawarcia porozumienia. Wcześniej informowaliśmy o wsparciu jakie lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak okazał nauczycielom. 

Jeżeli my Polacy nie zmienimy tego systemu, jeżeli my Polacy, korzystając z tego momentu determinacji nauczycieli (…) nie skorzystamy z tej determinacji i nie wymusimy na rządzących, aby zmieniono system to za rok- dwa-trzy będziemy w jeszcze gorszej sytuacji. Zainwestujmy w ten strajk, wiem, że jest ciężko, wiem, że to są dzieci, którymi musimy się zająć, ale my w fundacji także mamy rodziców, którzy muszą się opiekować dziećmi. Weźcie na cierpliwość, bądźcie z tymi, którzy strajkują, z ich pomysłem na zmianę oświaty, a to jest także zmiana korzystna dla nas wszystkich Polaków” – powiedział Owsiak.

Na twitterze na wideo Owsiaka odpowiedzieć postanowił dziennikarz TVP Cezary Gmyz. Użył ostrych słów, czego nie puścili płazem internauci. „Atmosfera jak w Führerbunker pod koniec kwietnia 1945. Czekają na odsiecz Steinera, która nigdy nie przyjdzie i rzucają do walki ostanie odwody Hitlerjugend i Owsiaka w charakterze dziadka z Volkssturmu” – napisał. Po odpowiedziach internautów na pewno żałuje swoich słów. Nauczyciele biologii powinni pokazywać na lekcjach zdjęcie Gmyza i tłumaczyć, że tak właśnie wygląda glista ludzka – napisał jeden. „Ten facet jest chory psychiczny i to bardzo poważnie, nie wiem czy istnieje jakaś jednostka chorobowa ,która pasowałaby do tego dziwnego człowieka. Poza tym chyba była na bani jak to pisał. człowiek porażka” – dodał drugi.

Foto: youtube/Telewizja wPolsce
Źródło: polityczek.pl