Facebook oszalał po wpisie Dawida Podsiadło! Artysta stanął murem za nauczycielami

Jak poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego, dzisiaj tj. 8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli. Ma on trwać, aż do momentu, w którym osiągną oni swoje postulaty. Prawdopodobne jest więc, że obejmie on egzaminy zewnętrzne gimnazjalne, które odbędą się 10,11 i 12 kwietnia oraz egzaminy ośmioklasistów przypadające na 15, 16 oraz 17 kwietnia.

Nauczyciele tymczasem mogą liczyć na wsparcie dużej ilości osób, wśród których nie brakuje znanych twarzy. Jedną z nich jest popularny polski wokalista Dawid Podsiadło, który zamieścił wpis, po którym Facebook dosłownie oszalał. Jego post po ponad czterech godzinach od publikacji osiągnął bowiem ponad 40 tysięcy reakcji. Mam 25 lat. Chodziłem do żłobka, przedszkola, zerówki, potem skończyłem podstawówkę, gimnazjum i w końcu szkołę średnią. – rozpoczął.

Prosta matematyka pokazuje, że przez ponad połowę mojego dotychczasowego życia przez 5 dni w tygodniu spędzałem większość dnia pod opieką nauczycieli w klasach i szkołach, które zaraz po moim rodzinnym domu były dla mnie najważniejszym miejscem, w którym zdobywałem wiedzę o życiu. To dzięki ludziom, których spotkałem w szkole w dużej mierze zawdzięczam swoją życiową drogę i jej kształt. Jak ktoś mnie dobrze zna to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego, gdy pytają mnie czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam – całym sercem. – zakończył.

Źródło: Facebook.com Dawid Podsiadło
Foto: YouTube.com tvnpl screen