Gersdorf wraca z hukiem! W miażdżących słowach zaatakowała PiS

Uprzejmie informuję, że dzisiaj, 17 lipca 2018 r., Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf przerwała urlop wypoczynkowy i powróciła do pracy – taki komunikat pojawił się wczoraj na oficjalnej stronie internetowej Sądu Najwyższego. Początkowo jej urlop miał trwać dwa dni dłużej. Obecna sytuacja zmusiła ją jednak do zmiany swoich planów. 

Gersdorf zapytana przez dziennikarzy, co skłoniło ją do szybszego powrotu stwierdziła: Wróciłam z tego urlopu, bo sytuacja jest bardzo napięta, dramatyczna. Po pierwsze z punktu widzenia Sądu Najwyższego jest nowa ustawa i muszę widzieć, co się dzieje. Po drugie uważam, że bezprecedensowa jest napaść na sędziego Józefa Iwulskiego. Przypomnijmy, że na początku lipca weszła ustawa o Sądzie Najwyższym. Wynika z niej, że I prezes SN ma zakończyć swoją kadencję.

Gersdorf zamierza jednak walczyć o swoje stanowisko. Przynajmniej tak wynika z jej wypowiedzi, w której również w miażdżących słowach zaatakowała Prawo i Sprawiedliwość. Ja nie walczę o swój interes, o swoją pozycję – walczę o święty spokój. Walczę o państwo, praworządność i zachowanie konstytucyjne. Ostatnio nasiliły się ataki na mnie i nasiliły się ataki, ze strony ministra Ziobro i innych posłów, związane z tym, że grozi mi postępowanie dyscyplinarne. Bardzo bym prosiła, żeby oni się wstrzymali z tymi agresywnymi wypowiedziami, bo to nie przystoi. Nie przystoi żeby władza parlamentarna napadała na I prezesa SN, a nawet na byłego I prezesa, jeśli oni tak chcą. To w ogóle niedopuszczalne w cywilizowanym świecie – powiedziała.

Źródło: TVP Info, SN.pl, fakty.interia.pl, polskatimes.pl
Foto: YouTube.com Prawo i Sprawiedliwość Łowicz screen, TVP Info