Gersdorf o postawie protestujących. Jej oświadczenie mówi wszystko

Na terenie całego kraju odbywają się liczne demonstracje, w obronie niezależności sądów, przed politykami PiS. Na oficjalnej stronie Sądu Najwyższego pojawiło się specjalne oświadczenie autorstwa Małgorzaty Gersdorf. Prezes SN dziękuje w nim wszystkim protestującym, którzy walczą przeciwko zmianom, jakie wdraża w życie partia rządząca. 

Od szeregu miesięcy mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na sądownictwo, w tym na Sąd Najwyższy. Podważane są konstytucyjne zasady trójpodziału władzy, odrębności władzy sądowniczej i niezależności sądów. Wprowadzane zmiany legislacyjne zmierzają do ostatecznego zdominowania sądownictwa przez władzę wykonawczą – czytamy już na samym wstępie. Gersdorf tym samym, co raczej nikogo nie powinno dziwić, w bardzo mocnych słowach potępiła poczynania obecnego rządu.

Chcę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w ten obywatelski protest, tym, którzy w nim uczestniczą, biorąc udział w licznych i bardzo nielicznych manifestacjach i tym, którzy zabierają głos w przestrzeni publicznej, okazując przywiązanie do demokratycznych wartości i próbując uświadomić społeczeństwu niebezpieczeństwa związane z wprowadzanymi zmianami – kontynuuje. Dziękuję Wam wszystkim, Wasza postawa jest ważna i budzi szacunek nie tylko mój i sędziów, ale całego demokratycznego świata – zakończyła. Jej oświadczenie jest głośno komentowane w sieci.

Źródło: natemat.pl, SN.pl
Foto: YouTube.com PRESS.WARSZAWA screen