Giertych apeluje do opozycji w sprawie wyborów. Wpis mecenasa musi przeczytać każdy Polak!

Szaleńczy wirus SARS-CoV-2, czyli tzw. koronawirus sparaliżował cały świat. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce oficjalnie zarażonych jest 1051 osób, z czego 14 nieszczęśliwie zmarło. Wszelkie zakazy wprowadzane przez rząd spowodowały, że wielu Polaków zastanawia się, czy odbędą się wybory prezydenckie zaplanowane na 10 maja. Rozwiać wątpliwości postanowił Jarosław Kaczyński w RMF FM. 

„Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek do tego, żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej, czyli ten można powiedzieć najsłabszy ze stanów nadzwyczajnych. A tylko wtedy wybory mogą być odłożone, więc pamiętajmy o tym ograniczeniu konstytucji” – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości w RMF FM, gdzie był gościem w programie Krzysztofa Ziemca. Przeciwnikiem odbycia się wyborów podczas tak groźnego wirusa oraz pandemii jest wiele znanych osób. Wśród nich jest m.in. popularny polski mecenas Roman Giertych.

Ten w serii wpisów na swoim oficjalnym profilu na Twitterze skrytykował pomysł partii rządzącej, która za wszelką cenę nie chce przenieść wyborów. Mecenas zaapelował do opozycji w Sejmie. „Poparcie przez PSL i SLD regulaminu Sejmu jest koszmarnym błędem. Na takie zmiany można się zgodzić jedynie wtedy, gdy PiS wprowadzi stan wyjątkowy i wyłącznie działające do końca stanu wyjątkowego . Skoro nie ma stanu wyjątkowego, to niech Sejm pracuje normalnie. Apeluję do całej opozycji o zerwanie quorum w Sejmie do czasu wprowadzenia stanu wyjątkowego i przesunięcia wyborów na Prezydenta RP” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: twitter.com/GiertychRoman