Giertych dostał zakaz wykonywania zawodu! Decyzja prokuratury wstrząsnęła dziś całą Polską

Od czwartku media szeroko komentują zatrzymanie mecenasa Romana Giertycha. “W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku, Maria Giertych” – poinformowała na Twitterze jego córka, Maria. Obecnie przebywa on w szpitalu Bródnowskim w Warszawie po tym, jak stracił przytomność w trakcie przeszukania swojej posiadłości.

Przyjaciel Romana Giertycha mecenas Jacek Dubois poinformował wczoraj, że prokuratura przedstawiła nieprzytomnemu Giertychowi zarzuty. “Drodzy dziś prokuratura postawiła nieświadomemu tej czynności mecenasowi Romanowi Giertychowi zarzuty. Nie komentuje tego bo dla wszystkich myślących jest to oczywiste. Nie trzeba być prorokiem, aby wiedzieć co będzie dalej, prokuratura chcac wyeliminować Romana Giertycha wystapi o zastosowanie aresztu tymczasowego. Zdecyduje o tym niezawisły sąd. W zwiazku z tym apel w pandemii kontakty są utrudnione” – napisał na swoim Facebook’u.

Dziś przekazał więcej informacji, a jego słowa z wcześniejszego wpisu się potwierdziły. Roman Giertych dostał tymczasowy zakaz wykonywania swojego zawodu oraz musi wpłacić 5 mln. złotych kaucji. “Prokuratura wydała postanowienie o zawieszeniu prawa wykonywania zawodu Romanowi Giertychowi, a zatem stało się to o czym mówiłem od momentu zatrzymania. W całej tej sprawie chodziło o wyeliminowanie Romana Giertycha jako obrońcy. Kraj w, którym najlepszym adwokatom uniemożliwia się bronić przestaje być demokratyczny. Miłego dnia” – poinformował Dubois.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Tomasz Lis.
Źródło: facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473, facebook.com/DuboisJacek, twitter.com/giertychmaria