Giertych zmiażdżył Ziobro. Tym listem wypowiedział wojnę PiS-owi!

Popularny polski mecenas, Roman Giertych jest pełnomocnikiem rodziny zmarłego Dawida Kosteckiego. W swoim najnowszym wpisie na Facebooku odpowiedział na oświadczenie Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro. Ostro uderzył w wiarygodność partii rządzącej. „Oświadczenie pełnomocników rodziny Dawida Kosteckiego z dnia 13 sierpnia 2019 roku w związku ze stanowiskiem Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego” – rozpoczął.

Rodzina zmarłego tragicznie Dawida Kosteckiego domaga się wyjaśnienia wszystkich wątpliwości powstałych w związku z jego śmiercią. Tezy przedstawione w oświadczeniu MS są sprzeczne ze zgromadzonym materiałem dowodowym i stanowią próbę wybielenia działań organów ścigania i Służby Więziennej. Zupełnie niezrozumiały jest opór przed ponowną sekcją zwłok zmarłego, w sytuacji, gdy dotychczasowa nie odpowiedziała na podstawowe pytanie o mechanizm rzekomego samobójstwa oraz mechanizm powstania śladów na ciele mogących wskazywać na udział osób trzecich. Domagamy się w imieniu rodziny wyjaśnienia dlaczego lekarze przeprowadzający sekcję nie zrealizowali zaleceń prokuratora Kapuścińskiego, który wskazał konieczność zweryfikowania sposobu powstania śladów na karku zmarłego. Być może te zalecenia należy rozszerzyć o tezę sugerowaną przez jedną z gazet („Rzeczpospolita”), że ślady te przypominają użycie paralizatora. Bez wątpienia jednak wymaga to ustosunkowania się lekarzy ZMS do opisu śladów na ciele zawartych w opinii biegłego dr Sadowskiego. Jest to tak oczywiste, że próba blokowania przeprowadzenia tego dowodu rodzi wątpliwości co do intencji decydentów – kontynuował.

Zupełnie niezrozumiały jest apel aby nie upolityczniać sprawy śmierci Dawida Kosteckiego. Rodzina zmarłego nie jest żadnym podmiotem politycznym, ani nie ma żadnych celów politycznych. Pełnomocnicy rodziny działają na jej zlecenie i w ramach stosunku zlecenia adwokackiego. Ewentualne konsekwencje polityczne wynikające ze stwierdzonych zaniedbań lub przestępstw niedopełnienia obowiązków, które mogą dotknąć osoby z życia politycznego, w tym Ministra Sprawiedliwości, nie stanowią ani przedmiotu zabiegów, ani przedmiotu troski rodziny zmarłego, jak i jej pełnomocników. Jedynym naszym celem jest dążenie do ujawnienia prawdy o śmierci Dawida Kosteckiego.
adw. Roman Giertych
adw. Jacek Dubois
– zakończył.

Źródło: facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473
Foto: youtube/ecoredonum ecoredonum, youtube/Prawo i Sprawiedliwość