Giertych napisał list do Ziobry. Jego treść zwali ministra sprawiedliwości z nóg! „List do Zera…”

List do Zera. Otrzymałem dzisiaj kopię wniosku Prokuratora Regionalnego w Lublinie Jerzego Ziarkiewicza (jednego z najbliższych ludzi Ziobry), w którym przed zeszłomiesięcznym posiedzeniem sądu w sprawie mojego aresztu próbował wyłączyć sędzią prowadzącą sprawę. Oczywiście wniosek oddalono” – rozpoczął list otwarty skierowany do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro popularny mecenas Roman Giertych.

We wniosku tym jednak prokuratura wreszcie wyłożyła co mi zarzuca. Chodzi o to, że prezentuję skrajne poglądy polityczne i mam wypowiedzi o wydźwięku antypaństwowym, gdyż krytykuję upolitycznienie reform Ziobry.
No, i to Zbyszku rozumiem. Wreszcie powiedzieliście konkretnie co macie do mnie. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak tylko przyznać się do winy. Rzeczywiście mój niedoszły pracowniku ośmielam się czasem krytykować twoje tzw. reformy. Krytykują ją ze mną zresztą prawie wszystkie uniwersytety, sądy europejskie i miażdżąca większość sędziów. Ale to mnie nie usprawiedliwia. Moja działalność antypaństwowa i skrajne poglądy polityczne (przyznasz że zabawnie w ustach twojego człowieka brzmi zarzut skrajności, gdy partyjka której przewodzisz ma 0.7% poparcia) są niewybaczalne. Dlatego postanowiłem się przyznać do winy i w skrócie moje antypaństwowe i skrajne poglądy wyłożyć, aby twoje orły prokuratury mogły je ująć w ładny zarzut. No, bo przecież tak bez zarzutu mojej działaności nie pozostawicie
” – kontynuuje.

Otóż uważam Zbyszku że prowadzisz destrukcję wymiaru sprawiedliwości mającą na celu budowę systemu totalnej bezkarności dla złodziei z twojego obozu politycznego i totalitarnej możliwości zamykania waszych przeciwników politycznych. Opór środowiska sędziowskiego was rozwściecza, gdyż o ile bezkarność zapewnia wam prokuratura, to już osadzanie przeciwników napotyka trudności. Dlatego też mając w zerowym poważaniu interes Polaków, niszczycie wymiar sprawiedliwości po to, aby osiągnąć możliwość takiego osadzania, gdyż to stanowi jedyną szansę na utrzymanie przez was władzy. Chcecie opozycję zastraszyć i zniszczyć. Robicie to oczywiście również z powodu strachu przed odpowiedzialnością w przypadku zmiany władzy, gdyż uczestniczyliście w wielorakim, przestępczym spisku zmierzającym do obalenia obowiązywania Konstytucji RP. Nadto częścią twojej motywacji jest kompleks wynikający z faktu, że nic nie rozumiesz z prawa i wydaje ci się ono jedynie narzędziem polityki, a nie zbiorem zasad obiektywnie kształtujących sprawiedliwość. Ten twój kompleks przejawia się również agresją do ludzi, którzy nie docenili twojej wiedzy. Dlatego też nie znosisz mnie, gdyż twoje umizgi o pracę potraktowałem lekceważąco.
Tak więc skoro macie już zarzut napisany, to czas na zarzuty. Działalność antypaństwowa nie może pozostać bez reakcji!
” – zakończył. Cały wpis mecenasa można przeczytać poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/tvnpl, youtube/Ministerstwo Sprawiedliwości
Źródło: Roman Giertych – strona oficjalna