Giertych nawołuje do zakończenia kwarantanny. „PiS przez ostatnie 5 lat zadłużył nas na przyszłość…”

Popularny mecenas Roman Giertych na swoim profilu na Facebooku udostępnił obszerny apel do Polaków o narodowe zakończenie kwarantanny. Uważa on, iż partia rządząca zadłużyła Polskę na tak ogromną kwotę, że dłuższe trwanie kwarantanny spowoduje tragiczne skutki dla naszej gospodarki. „Musimy zakończyć narodową kwarantannę. Nie jestem epidemiologiem, ale uważam, że dalsze trwanie stanu zamrożenia gospodarki przyniesie katastrofalne skutki ekonomiczne, społeczne i zdrowotne” – rozpoczął.

Niestety na dalsze kontynuowanie kwarantanny nas po prostu nie stać, gdyż PiS przez ostatnie 5 lat przejadł wszystkie zapasy i zadłużył nas na przyszłość. Inne narody Europy mogą przetrwać dłużej w stanie zamrożenia, gdyż je na to stać. Ich tarcze antykryzysowe pozwalają ludziom na utrzymanie. Nasza „tarcza” jest zwykła propagandową kpiną Morawieckiego, podobną do promu, który rdzewieje, do miliona samochodów elektrycznych, do tysiąca obwodnic, do CPK, do Condora, do zepsutych maseczek z Chin przywożonych największym samolotem. Treść tej tarczy jest żadna, gdyż rząd zmarnował lub rozkradł nasze pieniądze. W tej sytuacji dalsze trwanie stanu zamrożenia gospodarki doprowadzi do bankructwa milionów ludzi i związanego z takim zubożeniem rozstroju zdrowia, które będzie groźniejsze w skutkach niż koronawirus” – czytamy.

Pewnie ze względów epidemiologicznych należałoby jeszcze maksymalny dystans społeczny przedłużyć, ale ze względu na zniszczenie lub/i zmarnotrawienie naszych rezerw przez PiS Polski na to nie stać. I pewnie z tego powodu wielu ludzi będzie miało kłopoty zdrowotne albo nawet umrze. Ale alternatywa jest gorsza, gdyż upadek gospodarki dotknie nas bardziej niż wirus. Oczywiście odmrożenie gospodarki nie może oznaczać powrotu do dawnych kontaktów społecznych i być może na dłużej maseczki muszą być w użyciu w pomieszczeniach zamkniętych, lecz dalsze trwanie obecnego stanu rzeczy to zbrodnia na polskiej gospodarce. Apeluję więc do wszystkich sił politycznych, do związków zawodowych, do organizacji pracodawców o wywarcie presji na rząd, aby przyznał się, że brak jest środków w budżecie na dalsze zamrożenie gospodarki i aby stopniowo pozwolił ludziom wracać do pracy.
Roman Giertych
Różnego rodzaju złośliwców, którzy mogliby twierdzić, że piszę to we własnym interesie chciałbym powiedzieć, że moje firmy adwokackie pracują obecnie na pełnych już właściwie obrotach i apel mój nie jest podyktowany sytuacją firm prawniczych
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/FAKT24.PL
Źródło: facebook.com/permalink.php?story_fbid=3971593962880929&id=215392231834473