Giertych nie ma litości dla Piotrowicza. Jednym zdaniem piekielnie z niego zadrwił

W niedzielę odbyły się wybory parlamentarne. Zdecydowaną większością głosów wygrała je partia Jarosława Kaczyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość. Nie oznacza to jednak sromotnej porażki opozycji. Wielką wygraną w Warszawie odnotowała Małgorzata Kidawa-Błońska, która wręcz zmiażdżyła Kaczyńskiego, a do Sejmu nie dostali się m.in. Beata Krynicka, Jan Duda czy Stanisław Piotrowicz. 

Jak podaje PKW Kidawa-Błońska zdobyła 223 tysiące 186 głosów, co daje jej 66.49 procentowe poparcie w Warszawie. Zagwarantowała sobie tym samym miejsce pierwsze. Tuż za nią uplasował się prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Ten zajął drugie miejsce, zdobywając 140 tysięcy 596 głosów. Z wyniku wczorajszego głosowania na pewno nie może być zadowolony Stanisław Piotrowicz, który startował z okręgu nr. 22 w Krośnie. Mimo znaczącej przewagi PiS-u w tym rejonie, Piotrowicz zajął dopiero dziewiąte miejsce na liście! Uzyskał on 10 293 głosów i tym samym nie dostał się do Sejmu.

O klęsce posła partii rządzącej zrobiło się głośno w mediach społecznościowych. Za pośrednictwem swojego twitterowego konta skomentował ją również mecenas Roman Giertych, które piekielnie mocno z niego zadrwił. Bardzo żałuję braku w nowym Sejmie posła Piotrowicza. Nikt lepiej nie uosabiał sobą PiS-u niż on. – napisał.


Czytaj dalej

Źródło: Twitter.com Roman Giertych, polsatnews.pl
Foto: YouTube.com Gazeta.pl, YouTube.com Telewizja Republika screen